Wychowankowie Mieszkania Rodzinkowego w Mikołowie spędzili pierwsze dni wypoczynku zimowego aktywnie uczestnicząc na basen kryty w Mikołowie, a także korzystając z miejskiego lodowiska. Niestety zimowa aura nas nie oszczędziła i większość ferii  dzieci spędziły dochodząc do zdrowia w łóżkach.

Kiedy czuli się lepiej korzystali z gier na x-boxie, oglądali telewizję, uczestniczyli w zajęciach techniczno- plastycznych, kulinarnych.

Jeden z naszych wychowanków, który „ nie dał się chorobie” był przez tydzień na zimowisku w Zakopanym. Wyjazd ten został zorganizowany  przez KWK Budryk. Dwóch najstarszych wychowanków uczniów szkoły specjalnej, w ramach projektu  współfinansowanego ze środków europejskich: „Mały człowiek w wielkim świecie”, uczestniczyli w 5 dniowej wycieczce do Warszawy. Chłopcy wrócili bardzo zadowoleni, zwiedzali m.in. Pałac w Wilanowie, muzeum, starówkę. Byli także w teatrze na przedstawieniu „Alladyn”. Największą atrakcją dla chłopców była jednak możliwość obejrzenia nowo wybudowanego Stadionu Narodowego.